fbpx

таг: тим

Намалена желба за секс и губење на косата: Новооткриени симптоми на...

0
Истражувачки тим од Универзитетот во Бирмингем откри и објави дека опаѓањето на косата и намалениот сексуален нагон се два нови симптоми на долгорочен...

Губење на косата и намален сексуален нагон меѓу новооткриените симптоми на...

0
Истражувачки тим од Универзитетот во Бирмингем откри и објави дека опаѓањето на косата и намалениот сексуален нагон се два нови симптоми на долгорочен...

Претставена риба-робот – отстранува и уништува пластичен отпад

0
Тим научници од Универзитетот Сечуан во југозападна Кина развиле риби-роботи долги 1,3 сантиметри кои веќе успешно ја отстрануваат микропластиката во плитките води. ...

Џони Деп бара 50 милиони долари отштета од екс сопругата

0
Адвокатскиот тим на американскиот глумец Џони Деп на увид ѝ го предаде на поротата материјалот од тужбата за клевета против Амбер Хард, со...

ВИДЕО / Интер победи, но Ливерпул е во четвртфиналето

0
Ливерпул е вториот тим после Баерн Минхен, кој го обезбеди „билетот“ за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Иако Интер триумфираше на „Енфилд“ со...

ВИДЕО / Челзи е новиот светски клупски шампион

0
Сините забележаа победа по 120 минути, со резултат 2:1 против бразилскиот тим Палмеирас. Во 55. минута Хадсон-Одои...

Влаховиќ и Закарија за сигурни три бода на Јувентус

0
италијанскиот фудбалски тим Јувентус ја потврди фаворитската улога и славеше над Верона со 2-0 во последниот меч од денешната програма во Серија А...

Левандовски: Ние сме први фаворити за освојување на ЛШ

0
Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е убеден дека негоиот тим е главен фаворит за пехарот во Лигата на шампиони. ...

Ливерпул се договори со Луис Дијаз

0
Англискиот фудбалски тим Ливерпул го потврди комплетирањето на договорот со колумбиската ѕвезда на Порто, Луис Дијаз. Според „Дејли мирор“, тимот на Јирген...

Лазаров: Не можевме да ги преброиме грешките, играчите потфрлија

0
По поразот во Дебрецин во име на националниот тим зборуваше селекторот Кирил Лазаров, кој истакна дека некои играчи одиграле далеку под ниво и...