fbpx

таг: Тимови

Тимови за заштита се упатија во реонот погоден од земјотресот во...

0
Тимови за заштита и спасување составени од 40 лица, се упатени во реонот погоден од земјотрес во Турција, Газиантеп, потврди за...

Марсело Биелса на селекторското место на Уругвај?!

0
Три селекторски жртви паднаа веднаш по елиминацијата на националните тимови на Гана, Мексико и. На повидок е...

Нова болест се појави во Северна Кореја

0
Северна Кореја испрати медицински тимови и епидемиолошки истражители во провинција која се бори со појава на цревни болести, објавија државните медиуми. Најмалку...

Ибрахимовиќ и Ребиќ нема да играат против Интер

0
Миланските фудбалски тимови Милан и Интер го играат можеби најважниот натпревар оваа сезона, затоа што се на врвот во Серија А. Со...

Трилерот во Куманово за МЗТ Скопје Аеродром

0
Кошаркарските тимови на Куманово и МЗТ Скопје дадоа одличен вовед на 15.коло во Првата кошаркарска лига каде одиграа од првата минута крајно изедначен...

Реал и Атлетико нема да ги играат мечевите од Ла Лига...

0
Мадридските фудбалски тимови на Реал и Атлетико од Мадрид овој викенд нема да ги одиграат своите мечеви во рамките од редовното деветото...

Филипче: Теренската вакцинација се одвива одлично

0
Медицински тимови од Здравствениот дом во Пробиштип рано утрово започнаа вакцинација во село Турско Рудари. Здравствениот дом во Валандово теренската вакцинација ја почна...

Делта сојот брзо се шири во САД – се подготвуваат теренски...

0
Дополнителни специјални медицински тимови ќе бидат распоредени на локациите каде има најмногу заразени со новиот делта сој...

ВИДЕО: Голема спасувачка операција во тек, се урна станбена зграда во...

0
Повеќе од 80 пожарникарски и спасувачки тимови се ангажирани во акцијата за спасување откако делумно се урна 12-спратна зграда во Мајами, објавија американските...

Дали англиските тимови ќе имаат проблеми: Хендерсон организира итен состанок на...

0
Англиските тимови веројатно ќе се соочат со големи проблеми. Откао навивачите го кренаа гласот против нивното учество...