fbpx

таг: ТикТок

Лажни видеа со сирена предизвикаа вознемиреност во Африка, реагираше и полицијата

0
Откако корисничка на Тик-ток објави видео и тврдеше дека, наводно, видела вистинска сирена на брегот кај Укунда, Кенија, многумина поверуваа, на социјалните мрежи...

Совети за „брзо дневно зачистување“ дома

0
Корисничка на Тик-ток со прекар „Уредната Керолајн“ во ново кусо видео покажува како да ја средите која било соба во куќата за само пет минути,...

Сопругот ја изневерил со 19-годишна, а таа напиша книга за тоа

0
Писателката Габриела Стоун објави видео на „Тик-ток“ во кое објаснува како дошло до нејзината книга „Јади, моли се, #FML“ (Eat, Pray, #FML), поточно – што...

Го симна Месинџер од тронот – оваа апликација била најсимнувана во...

0
ТикТок беше најсимнуваната апликација во светот во 2020 година, земајќи го првото место од Фејсбук Месинџер, објави компанијата за дигитална аналитика App Annie....

ВИДЕО | Кога последен пат ја имате измиено четката за коса?...

0
Една корисничка на „ТикТок“, откри дека никогаш не ги миела четките за коса темелно, туку само повремено ги чистела од влакна. Девојката...

Таа се гордее што ја нарекуваат двојничка на Цеца: ТикТок „гори“...

0
Една корисничка на ТикТок била толку воодушевена од српската пејачка Цеца Ражнатовиќ што решила да се „претвори“ во неа. Ја ископирала нејзината гестикулација, начинот...