fbpx

таг: тиква600

ГИБАНИЦА СО СИРЕЊЕ И ТИКВА: Подобра солена пита не сте јаделе!

0
Состојки: 200 грама излупена тиква600 грама сирење1 кришка леб400 милилитри павлака2 јајца200 милилитри павлака100 грама брашно од хељда100 грама бело брашно1...