fbpx

таг: Тиквата

Време е за вкусна тиква: Одлична храна и уште подобар лек

0
Тиквата е идеална и неопходна есенска намирница, богата со лековити состојки, вкусна, а во исто време нискокалорична. Науката докажа дека во тиквата се...

Што ќе се случи во вашето тело ако месец дена пиете...

0
Тиквата е многу корисна во која било форма, а една чаша сок ќе биде доволна за внесување на големо количество витамини во организмот....