fbpx

таг: Тие

Австралиските научници планираат да „вратат во живот“ животно кое изумрело пред...

0
Тие веруваат дека за десет години би можеле да го добијат првото живо бебе на...

Пендаровски: Со Бугарија треба да разговараме за критериумите потребни за ЕУ

0
Според објаснувањата на Бугарија, тие сакаат да го имитираат однесувањето на Грција кон Северна Македонија во последните децении, поставувајќи ни предуслови...

Какви мажи привлекувате според вашиот хороскопски знак?

0
Ако ги прашате ѕвездите, тие имаат одговори за секој аспект од вашиот живот, вклучувајќи го и љубовниот. Ваш избор е колку сериозно...

Палачинки кои не дебелеат: додадете само ЕДНА состојка и уживајте во...

0
Еве како тие се разликуваат од „обичните“ Ако обожавате да јадете палачинки, но се плашите дека преку нив ќе внесете премногу калории,...

Нагелсман: Во Баерн играат луѓе, а не машини

0
Играчите на Баерн Минхен не се машини и тие исто така можат да имаат лош ден, рече тренерот на најтрофејниот германски клуб Јулијан...

Навивачи на Барселона го слават Димитриевски, им го исполнил сонот на...

0
Фанови на Барселона бараат статуа за Димитриевски, тие се радуваат на неговиот одбранет пенал бидејќи тој даде голем придонес во отказот за Роналд...

Радев ги повика партиите да преземат одговорност

0
Крајно време е партиите да преземат политичка одговорност. Овој пат тие немаат право да згрешат“ – порача...

ГАЛЕРИЈА: Тие со стил, а публиката со овации ги испрати момците...

0
Пред патувањето на Европско тие не нам ни приредија шоу со четири гола, а ние пак ги испративме...

4 навики на жените од Истокот: Поради ова тие се убави...

0
Тие имаат здрава и негувана коса, чисто лице и немаат вишок околу половината. Генетиката игра голема улога, но и овие 4 навики…...

Тие постојано се муртат и се сфаќаат лично: Ова се 4-те...

0
Тие постојано и за сè се муртат, а за себе сметаат дека се посебни. Тие не ја разбираат шегата и можат да...