таг: Тиери

Анри го знае проблемот на Меси во ПСЖ: Мора да направат...

0
Легендата на „топчиите“, Тиери Анри, смета дека Аргентинецот Лео Меси, мора да игра во средината, а не по десно крило и дека тоа...

ЕУ нема да нарачува вакцини на АстраЗенека по јуни

0
Европскиот комесар за единствен пазар Тиери Бретон денеска изјави дека Европската комисија не ги обновила нарачките за...

Легендарниот Анри направи радикален потег на социјалните мрежи

0
Легендарниот Французин Тиери Анри отворено зборуваше за проблемите на социјалните мрежи. Поранешниот напаѓач на Арсенал...

Бретон: ЕУ може да стекне колективен имунитет до средината на јули

0
Еврокомесарот за единствен пазар, Тиери Бретон, изјави дека Европа до средината на јули може да постигне колективен имунитет на коронавирусот, воедно најававувајќи го...

Тиери Анри се враќа во англискиот фудбал?

0
Тиери Анри би можел да се врати во англискиот фудбал како менаџер на тимот на Борнмут. ...