fbpx

таг: технолошки

Гугл и Фејсбук бараат од вработените да се вакцинираат

0
Одредени големи технолошки компании во САД бараат од своите вработени да се вакцинираат пред да се вратат...

Епл забележа огромен раст на кварталните приходи од 54 отсто

0
Американскиот технолошки гигант „Епл“ оствари раст на вкупните приходи во кварталот јануари-март 2021 година од 54 проценти во споредба со истиот период минатата...