fbpx

таг: тестот

Рафаел Надал позитивен на Ковид-19

0
Рафаел Надал објави дека е позитивен на тестот за Ковид-19. – Здраво на сите. Сакав да објавам дека кога се вратив дома,...

Иако два пати бил вакциниран, тренерот на Баерн Минхен се заразил...

0
„Џулијан Нагелсман беше тестиран за коронавирус и тестот беше позитивен иако двапати беше вакциниран против корона. Тој ќе лета назад во Минхен одвоено...

По самитот на ЕУ, премиерот на Луксембург доби позитивен тест на...

0
Премиерот на Луксембург, Ксавиер Бетел, е позитивен на тестот за Ковид-19 откако минатата недела присуствуваше на самитот...

Што се случува доколку сте вакциниран со Спутник V, a се...

0
„Уште пред тестот за антитела се чувствував добро, двете дози примени вакцини ги поминав без поголеми нуспојави. Затоа на Нова година решив...