таг: тестирање

И на „Инстаграм“ ќе има реклами кои не ќе можат да...

0
Компанијата „Мета“ започна со тестирање на функцијата наречена „Ad Break“(пауза за реклами). Станува збор за реклами кои нема да може да се прескокнуваат,...

Северна Кореја тестирала подводен систем за нуклеарно оружје

0
Северна Кореја наводно извршила тестирање на својот подводен систем на нуклеарно оружје во знак на протест против овонеделните заеднички воени вежби меѓу Јужна...

Овие рани симптоми може да укажуваат дека имате дијабетес, не ги...

0
Редовното тестирање на шеќерот во крвта може да помогне во рано откривање на дијабетес, но има некои рани симптоми кои укажуваат дека можеби...

Кина тестираше ракета-пресретнувач со среден дострел

0
Кинеското Министерство за одбрана соопшти дека синоќа е извршено успешно тестирање на пресретнување...

Русија тестираше напредна балистичка ракета

0
Русија изврши тестирање на „напредни“ интерконтинентални балистички ракети, само неколку недели по суспензијата...

НАСА ќе испрати два нови хеликоптери на Марс за транспорт на...

0
По успешното тестирање на Инџинуити (генијалност), малиот хеликоптер што го придружуваше роверот на НАСА до Марс, американската вселенска агенција НАСА сака да испрати...

Инстаграм тестира нови опции

0
Инстаграм започна со тестирање на нови опции за омилени кај многу корисници – приказни на Инстаграм. Популарната апликација во сопственост на Мета работи...

Премиер лига: 92% од играчите и тренерите се вакцинирани

0
Последното тестирање во клубовите од Премиер лигата откри 11 случаи со Ковид-19. По ова од Премиер лигата соопштија дека 92% од фудбалерите...

ШОК: Пет позитивни теста во ракометната репрезентација пред ЕП

0
На последното тестирање нашата ракометна репрезентација доби лоши вести. Пет позитивни тестови добија пет члена на експедицијата по што селекторот Кирил Лазаров нема...

Остануваат исти правилата за влез во Грција за нашите граѓани

0
Задолжителен документ за Ковид-19, пополнет PLF формулар и задолжително тестирање при влезот во земјата, за...