fbpx

таг: Термините

МЗТ Скопје Аеродром и Пелистер го дознаа распоредот за јануарскиот „балон“...

0
Регионалната кошаркарска АБА 2 лига денеска ги одреди термините и саатниците за четвртиот „балон“, што од 17 до 23 јануари ќе се одигра...

Која е разликата помеѓу паника и анксиозност?

0
Термините „панични напади“ и „анксиозни напади“ иако често се користат наизменично, тие не се исти. Во дијагностичкиот и статистичкиот прирачник за ментални...