fbpx

таг: територијата

Од денес до недела портокалова фаза: Трудниците и болните да останат...

0
Територијата на целата држава следните четири дена, од четврток до недела, ќе биде зафатена со високи температури од портокалова фаза. Во овој...

Од четврток до недела портокалова фаза, Министерство за здравство со препораки...

0
Територијата на целата држава следните четири дена, од четврток до недела, ќе биде зафатена со високи температури од портокалова фаза. Во овој...

Млечен заб стар 54.000 години менува сѐ што знаеме за првите...

0
Хомо сапиенсот пристигнал на територијата на неандерталците во Европа многу порано отколку што се мислеше, според археолошката студија објавена во списанието Science....

ФИФА забрани меѓународни фудбалски натпревари во Русија

0
Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) донесе одлука дека на територијата на Русија нема да има меѓународни фудбалски натпревари,...

Словенија прогласена за најчиста земја на светот

0
Со 60% од територијата покриена со шуми, Словенија доби меѓународно признание за екологија и одржливост. Оваа држава доби најмногу поени во сите категории...

Само 30% од територијата на Македонија има канализациска мрежа

0
Територијата на Македонија е покриена со помалку од 30 отсто канализациона мрежа. Ова значи дека во просек речиси секое трето домаќинство е приклучено...

Делта сојот на коронавирус пристигна на Косово

0
-На територијата на Косово потврдени се два случаи на делта сојот на коронавирус, кој прв пат е откриен во Индија, соопшти Министерството за...

Правилата за влез во Грција продолжени до 31 мај

0
За влез на територијата на Грција задолжителен е сертификат за вакцинација или негативен ПЦР тест, но алтернативно може да се прикаже потврда за...

Лавров: Идејата за воведување на корона пасош во ЕУ е во...

0
Воведувањето ковид пасоши на територијата на Европската унија би било спротивно на принципот на доброволна вакцинација, изјави...

МВР: Изречени 549 санкции за неносење маска

0
На територијата на Република Северна Македонија, во текот на изминатото деноноќие (27/28 декември), по однос на мерката за носење лична заштита...