fbpx

таг: тениски

Четири можни сценарија за Ѓоковиќ

0
Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ е пред нов предизвик кога е во прашање неговиот престој, останување во Австралија каде сака да ја брани...

Ѓоковиќ: Уживам да бидам гол, сакам да одам на нудистичка плажа...

0
Српските тениски репрезентативци кои играат во Дејвис купот во Инсбрук, одговараа на серија незгодни прашања, а едно од нив нив беше дали некогаш...

ВИДЕО: Ѓоковиќ докажа дека е „GOAT“, беше на раб на елиминација,...

0
Светскиот број еден тениски рекет, Новак Ѓоковиќ успеа да победи во еден долг и маратонски меч против младиот Италијанец Лоренцо Музети со резултат...

„Австралија опен“: Во Мелбурн дури 72 тенисери во карантин!

0
„Австралија опен“, првиот тениски грен слем во годината, започнува на 8 февруари, а 72 тенисери кои пристигнаа во оваа земја се во...