fbpx

таг: тенисерка

Пет тенисерки меѓу Топ 10 најплатени спортистки на листата на „Форбс“

0
Јапонската тенисерка Наоми Осака е најплатена спортистка во светот, според листата што денеска ја објави магазинот „Форбс“. Четирикатната грен-слем победничка, која помогна...

Полуфиналистката на Австралија опен, Мухова, ќе го пропушти турнирот во 2022...

0
Чешката тенисерка Каролина Мухова нема да учествува на Австралија Опен 2022.Годинава Мухова во Мелбурн стигна до полуфиналето. Таа ја заврши сезоната 2021...

Победа на Симева, Србљак во главната фаза

0
Македонската тенисерка Александра Симева имаше успешен старт на ИТФ-фјучрс турнирот во Анталија, Турција, вреден 15.000 долари и обезбеди учество во главната фаза. ...

Свијатек и Бадоса дебитантки на ВТА завршницата

0
Полската тенисерка Ига Свијатек и нејзината шпанска колешка Паула Бадоса ќе дебитираат идниот месец на ВТА завршниот турнир во Гвадалахара во Мексико, соопштија...

Ешли Барти нема да настапи на ВТА турнирот во Гвадалахара

0
Најдобрата тенисерка на светот според ВТА листата, Ешли Барти ја заврши својата сезона и нема да ја брани титулата на финалниот ВТА турнир...

Победнички старт на Ѓорческа во Севиља

0
Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа очекувано денеска ја мина првата пречка на турнирот во шпанскиот град Севиља совладувајќи ја домашната претставничка Алба Реј...

Ема Радукану нема да настапи во Москва

0
Британската тенисерка, победничка на УС Опен. Ема Радукану, се повлече од Кремљ Купот, кој наредната недела започнува во Москва. Радукану беше елиминира уште...

Победничката на УС Опен 2021 загуби во второто коло на турнирот...

0
Британската тенисерка Ема Радукану, ноќеска  во второто коло на турнирот во Индијан Велс загуби од 100. светски рекет, Белорусинката Александра Саснович со резултат...

Серена Вилијамс не оди на Олимпијада: „Не би сакала да зборувам...

0
Американската тенисерка Серена Вилијамс нема да настапи на Олимписките игри во Токио. На прес-конференцијата пред почетокот на Вимблдон, Серена беше прашана...

ФОТО | Ана Ивановиќ објави фотографија со својата мајка: Фановите воодушевени

0
Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ на својот инстаграм -профил објави фотографија на која позира со нејзината мајка Драгана. Имено, Ана вчера...