таг: телефонски

Курти му потврди на Шоле дека го прифаќа европскиот план за...

0
Косовскиот премиер Албин Курти синоќа во телефонски разговор со високиот советник на Стејт...

Зеленски: Зборував со Еди Рама за дипломатските односи и војната во...

0
Претседателот на Украина Володимир Зеленски објави дека во петокот телефонски разговарал со албанскиот премиер Еди...

Ердоган денеска телефонски ќе разговара со Путин и Зеленски

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски ќе разговара со рускиот и украинскиот колега Владимир...

Кремљ: Претседателите на Русија и Иран се заложија за посилна билатерална...

0
Претседателите на Русија и Иран, Владимир Путин и Ебрахим Раиси во телефонски разговор се заложија за посилна билатерална соработка, соопшти...

Ердоган и Путин неделава ќе разговараат за ситуацијата во Запорожје

0
Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, планира оваа недела телефонски да разговара со рускиот лидер, Владимир...

Телефонски разговор Радев-Макрон

0
Претседателот на Бугарија, Румен Радев телефонски разговараше со францускиот претседател Емануел Макрон, соопшти прес-службата на бугарскиот претседател. Во фокус...

Телефонски разговор Ковачевски – Шмигаљ: Сочувствуваме со Украина и се восхитуваме...

0
Премиерот Димитар Ковачевски вчера доцна попладне имал телефонски разговор со премиерот на Украина, Денис Шмигаљ,...

Путин му ги кажал на Ердоган барањата за прекин на инвазијата

0
Рускиот претседател Владимир Путин разговарал денес телефонски со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и му изнел прецизни барања на Русија...

Путин: Русија е подготвена да води преговори на високо ниво со...

0
Рускиот претседател Владимир Путин телефонски разговарал со кинескиот претседател Си Џинпинг, соопшти кинеското Министерство за...

Телефонски разговор Радев – Пич: Во фокусот на разговорите европската перспектива...

0
Претседателот на Бугарија, Румен Радев денеска имаше телефонски разговор со специјалниот пратеник на Велика Британија...