fbpx

таг: тела

Тела на 46 мигранти пронајдени во камион во Тексас

0
Најмалку 46 тела се пронајдени во приколка на напуштен камион на периферијата на Сан Антонио, Тексас. Advertisements ...

Зеленски: Откриена уште една масовна гробница со над 900 тела во...

0
Уште една гробница во која има 900 мртви тела откриена е во близина на Киев,...

Загинати цивили и уништени села – што остави руската војска во...

0
Тела на загинати цивили по улиците и рушевини од бомбардираните куќи и објекти е пустошот во селата и градовите на северот...

Се извлекуваат телата на жртвите од урнатиот руски авион

0
Спасувачките екипи пронашле тела на неколку жртви од авионот „Ан-26“, изјавил гувернерот на Камчатка, Владимир Солодов. Нагласи дека засега не може да се...