fbpx

таг: тек

„Моќни експлозии“ причина за протекувањето од гасоводот „Северен тек“

0
Прелиминарната истрага за оштетување на двата гасоводи Северен тек во данскиот дел на Балтичкото Море...

Русите затекнати од делумната мобилизација

0
Делумната мобилизација наредена од рускиот претседател Владимир Путин е во тек во рускиот далечен источен регион Јакутија. Во оваа земја, затворен...

Русите три дена ќе го запрат „Северен тек“

0
Испораките на руски гас за Европа преку гасоводот Северен тек 1 ќе бидат во прекин...

Гасот повторно протекува низ Северен тек 1

0
Податоците на операторот на гасоводот Северен тек 1 „Gascade“, изутрината покажуваат проток на гас од...

Гасоводот Северен тек 1 затворен поради редовно одржување, загриженост дали повторно...

0
Гасоводот „Северен тек 1“ од Русија до Германија денеска се затвора поради редовно годишно одржување,...

Оружен напад во училиште во Германија – едно лице е потешко...

0
Голема полициска акција е во тек во Германија откако непознат напаѓач отворил оган во училиште...

Филипче: Светот сѐ уште нема одговор кога би можело да се...

0
Природниот тек на пандемијата, спроведувањето на вакцинацијата и постигнувањето на колективен имунитет се дел од елементите кои...

ФОТО: Македонија промовирана на европското првенство во ракомет

0
Додека европското првенство во ракомет е во тек и се играат средбите од групната фаза, собирот на најдобрите репрезентации во Европа е шанса...

Надал: Австралија Опен ќе биде одличен гренслем и без Ѓоковиќ

0
Додека е во тек борбата на Ѓоковиќ да остане во Австралија и да настапи на Австралија Опен во јавноста најголемо внимание со своите...

ВО ЖИВО: Новак Ѓоковиќ се обраќа по големата победа и невидената...

0
Во тек е прес-конференција на семејството Ѓоковиќ по повод настаните во Австралија и драматичната ситуација со Новак, кој треба да и се обрати...