таг: тек

Заложничка криза во Германија: Жена упаднала во клиника, запалила факел и...

0
Голема полициска и противпожарна акција е во тек во болницата Лујзен во Ахен, Германија, каде според првичните информации од полицијата, наводно вооружена жена...

Во тек се обуки и едукација на здравствениот персонал што работи...

0
Во тек е едукација и обука на здравственот персонал вклучен во Програмата за трансплантација, како и активности за зголемување на јавната свест за...

(ВИДЕО) Полицијата тепа и апси демонстранти во Москва

0
Во тек се мирни собири во Москва во знак на комеморација на Алексеј Навални, чиј живот згасна на 16 февруари во казнената колонија...

Се подготвува вакцина за висок холестерол

0
Во тек е нова вакцина која нуди потенцијално решение за широко распространетиот проблем со високиот холестерол, кој погодува речиси 40 отсто од возрасните...

Поради овие грешки се дебелеете и имате гасови за време на...

0
Во тек е постот кој ќе трае до Божиќ, а одредени грешки при постењето предизвикуваат стомачни проблеми како надуеност, гасови и болки, а...

Ел Нињо се врати, еве какви временски услови го очекуваат светот

0
Ел Нињо моментално е во тек, а Светската метеоролошка организација на ОН (СМО) предупредува дека може да ги загрози животите и...

Српски чипс е канцероген, ќе се проверува дали го има во...

0
Во тек се проверки дали на македонскиот пазар има српски чипс во кој е откриено високо ниво на акриламид, изјави за МИА директорот...

Штрајкот на обезбедувањето предизвика откажување на стотици летови на германските аеродроми

0
Во тек е дводневен штрајк на четири аеродроми, чии обезбедувачи бараат повисоки плати. Advertisements ...

„Моќни експлозии“ причина за протекувањето од гасоводот „Северен тек“

0
Прелиминарната истрага за оштетување на двата гасоводи Северен тек во данскиот дел на Балтичкото Море...

Русите затекнати од делумната мобилизација

0
Делумната мобилизација наредена од рускиот претседател Владимир Путин е во тек во рускиот далечен источен регион Јакутија. Во оваа земја, затворен...