fbpx

таг: тековното

Истражување на д-р Бабачиќ: Нема големи разлики меѓу антиковид вакцините од...

0
Според тековното истражување, две дози од антиковид-вакцината на производителот „Фајзер-Бионтек“ имале највисока ефективност во спречување хоспитализација, следни се вакцините на „АстраЗенека“ и на...