fbpx

таг: тековната

Столе Димитриевски во идеaлниот тим од првата половина од сезоната во...

0
Македонскиот фудбалски репрезентативен голман доби уште едно признание. Тековната сезона е најдобра во клупската кариера на македонскиот голман, која му донесе место во...

Голем проблем за Веспрем: Се повреди Петар Ненадиќ, може да го...

0
Српскиот ракометар Петар Ненадиќ нема да игра повеќе во тековната година, поради сериозната повреда на задната ложа на ногата. Ова го соопшти...

Проблеми за Веспрем, се повреди Петар Ненадиќ

0
Српскиот ракометар Петар Ненадиќ нема да игра повеќе во тековната година, поради сериозната повреда на задната ложа на ногата. Ова го соопшти...

Бартомеу сменет, Евролигата добива нов извршен директор

0
Жорди Бартомеу по завршувањето на тековната сезона ќе ја напушти функцијата извршен директор на Евролигата, а денеска одлучија акционерите на најдоброто кошаркарско натпреварување...