fbpx

таг: театрите

ФОТО | Денес е Светскиот ден на театарот: Игор Џамбазов го...

0
Денес (27 март), во театрите низ светот се одбележува Светскиот ден на театарот. Поради пандемијата на коронавирусот традиционалното одбележување нема да биде...