fbpx

таг: тв

Тачи: Малите инциденти не можат да го засенат големиот успех на...

0
Спортскиот новинар на ТВ Алсат, Махир Тачи, коментирајќи ги антиалбанските повици на група навивачи, рече дека ова...

Утрово извршени напади на Днипро и Луцк

0
Украинските ТВ и медиуми известуваат за експлозии во Луцк на северозапад на Украина, како и...

Пановски: Укинете ги вакциналните сертификати, па ќе дојдам во Комисијата за...

0
Професорот Пановски Никола, за ТВ Телма, во телефонски разговор изјавил дека првенствено го оценил како несоодветен начинот на обраќање преку Фејсбук и вели...

Една македонска телевизија преговара за ТВ правата за ЕП во ракомет

0
ТВ Аренаспорт ги има ексклузивните ТВ права за натпреварите од ЕУРО 2022 во ракомет, тоа значи дека сите во Македонија националната ракометна репрезентација...

Четири ТВ канали во Грузија прекинаа да емитуваат програма, со барање...

0
Грузиските ТВ канали Мтавари Архи, ТВ Пирвели, Формула и Кавказија денеска престанаа да емитуваат програма 24 часа, барајќи оставка од премиерот на земјата...

ВИДЕО: Ограбил новинар среде снимање, му се заканил со пиштол пред...

0
Среде бел ден, ТВ новинар во Еквадор среде снимање бил прекинат од човек со пиштол кој на него и неговиот снимател им ги...

Дали ова е крајот на серијата „Brooklyn nine-nine“?

0
Американската полициска хумористична тв серија „Brooklyn Nine-Nine“ ќе престане да се емитува по одложената осма сезона, пишува „BuzzFeed“. „NBC“ објави...

Почина легендарната Бранка Станковска

0
Легендарната радио и тв спикерка и водителка, доајенот на македонското спикерство, Бранка Станковска, почина денес на 90-годишна возраст. Таа важеше за една...

ФОТО: Јана Бурческа ужива во мајчинството

0
Пејачката и тв водителка на музиката емисија „Стисни Плеј“, Јана Бурческа, оваа година стана мајка по втор пат и ужива во мајчинството...