fbpx

таг: ТВсерија

„Викинзи: Валхала“ е новата најгледана серија

0
Новата историска ТВ-серија на Нетфликс, „Викинзи: Валхала“ за кратко време стана најгледаната серија на популарната стрим-платформа. Се работи за нова приказна заснована...

И Србите ќе ги следат авантурите на „Зоки Поки” на РТС

0
По Скандинавија, македонската ТВ-серија за деца „Зоки Поки” почнува да ги освојува и соседите на Балканот. Десетте епизоди од првата сезона ќе...