fbpx

таг: тврди

Русија тврди – го освоила цел Луганск

0
Русија тврди дека го освоила стратешкиот украински град Лисичанск и целиот регион на фронтот Луганск,...

Турција бара чаре да се најде коридор за извоз на житото...

0
Русија тврди дека нејзините сили презеле целосна контрола врз станбените населби во источниот украински град Северодоњецк. Жестоки улични борби траат веќе...

Од обична девојка до ѕвезда опкружена со неверојатен луксуз: Целиот живот...

0
Георгина Родригез тврди дека е жена која сама го создала своето богатство и дека никогаш не би потрошила ни денар од баснословниот имот...

Москва тврди, нападите во Киев биле врз воени цели

0
Руската војска тврди дека нападите во Киев биле насочени кон постројки за производство на ракети „Артјом“ во близина на главниот град...

Повеќе од 100 цивили биле убиени во регионот Суми

0
Повеќе од 100 цивили се убиени во североисточниот регион Суми, тврди регионалниот гувернер Дмитро Живицки....

Дел од проблемот со дебелеењето се должи на ДНК-та на човекот

0
Науката со години тврди дека вишокот килограми не е предизвикан само од недостаток на дисциплина и прејадување. Истражувачите од Кралскиот колеџ во Лондон,...

Манчини: Фокусот ми е на Македонија!

0
Роберто Манчини тврди дека размислува само за репрезентацијата на Македонија, за претстојниот бараж натпревар за СП идната година. Актуелниот европски шампион ќе...

Прво интервју на Алек Болдвин по трагедијата: Не го повлеков чкрапалото...

0
Познатиот американски актер и продуцент Алек Болдвин тврди дека не го повлекол чкрапалото на пиштолот...

Д-р Круглова открива како најдобро се јакне имунитетот

0
Руската докторка Наталија Круглова тврди дека доматот е најефикасен за одржување на имунитетот во текот на сезоната на грипови и коронавирусот. ...

Влаховиќ го избрал клубот, добива 12 милиони годишна плата, Кулушевски заминува...

0
„Тутоспорт“ кој е близок на Јувентус, тврди дека „старата дама“ има договор со Србинот Душан Влаховиќ, се чека само официјализирање на соработката. ...