fbpx

таг: тајландското

Здравствените работници во Тајланд бараат „Фајзер“ место „Синовак“

0
По објавениот документ од тајландското Министерство за здравство за ефикасноста на кинеската вакцина „Синовак“, здравствените работници бараат втората доза што ќе ја добијат...