fbpx

таг: Татарстан

Масакр во Казан: Убиецот пред нападот објавил фотографија на Телеграм

0
Министерството за внатрешни работи на Татарстан денеска соопшти дека масакрот во училиштето во рускиот град Казан го извел еден тинејџер, кој е приведен. Advertisements Напаѓачот имал...