fbpx

таг: Тарнер

Дали веганите се хранат поздраво од оние кои јадат месо?

0
Еднојајчените близнаци Хуго и Рос Тарнер учествувале во експеримент којшто траел 12 недели. Целта била проверка околу тоа – дали веганската исхрана е...

Била киднапирана од криминалци, но со еден трик кој го научила...

0
Софија Тарнер (20) од Јужна Каролина, можеби ја избегнала смртта на неверојатен начин кога била киднапирана на улица од тројца криминалци. Враќајќи...