fbpx

таг: Тарах

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

0
Светите маченици Тарах, Пров и Андроник Тарах беше родум од Клавдиопол во Сирија; Пров од Сида Памфилиска, а Андроник – син на...