fbpx

таг: Танчерка

НАЈСТАРАТА ТАНЧЕРКА НА СВЕТОТ ИМА 107 ГОДИНИ: Сè уште игра, создава...

0
Ајлин Крамер е австралиска танчерка, уметник, модел и кореограф која ужива во танцувањето повеќе од 90 години! Нејзините видеа на YouTube го одземаат...

Жена влезе во Гинисовата книга благодарение на својот – задник!

0
Танчерка од Англија влезе во Гинисовата книга на рекорди благодарение на својот необичен талент. Андреа М од Лондон е експерт...