fbpx

таг: талент

Педри: Барселона ќе ги надмине тешките моменти

0
Најголиот талент на Барселона, 18-годишниот Педри не ја крие радоста после потпишувањето на новиот договор со каталонскиот гигант. Педри потпиша нов договор...

Благородна Абрашева-Ноциќ, сликарка на витражи: Убавината е насекаде околу нас, ама...

0
Оригиналност, креативност и талент се зборовите со кои може да се опише нејзината работа и делата што ги создава со голема љубов...