fbpx

таг: тактори

Тутунари: Не се исполнија ветувањата за цената на тутунот

0
Редица тактори и камиони со кутии полни со тутун. Ваква е сликата на речиси сите откупни места во прилепско.Тутунарите гневни и револтирани од...