таг: Таип

Ердоган му честиташе на Путин и уште еднаш се понуди да...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска му честиташе на својот руски колега Владимир Путин за победата на претседателските избори и уште еднаш понуди...

Столтенберг и Ердоган разговараа за одобрувањето на Турција за прием на...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговарал со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, соопшти Дирекцијата за комуникации на турското претседателство. ...

„Ова е ментална болест!“ – Ердоган ѝ удри шлаканица на Америка,...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го искористи говорот за човекови права за да...

Ердоган до парламентот достави предлог за ратификација на кандидатурата на Шведска...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во понеделникот го достави до парламентот на ратификација...

Ердоган се пожали на, како што вели, „ЛГБТ боите“ во ОН

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вчера се пожали дека му е непријатно користењето на како што рече „ЛГБТ боите“ во Обединетите...

Маск ќе отвора фабрика Тесла во Турција?

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска за време на состанокот во Њујорк го повика сопственикот на компанијата Тесла, Илон Маск да отвори фабрика...

Ердоган бара од Маск да изгради фабрика на Тесла во Турција

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го покани извршниот директор на Тесла, Илон Маск,...

Путин и Ердоган во Сочи, главна тема е договорот за жито

0
Претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган денеска ќе...

Ердоган оди кај Путин за обновување на договорот за жито

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган следната недела ќе отпатува за Русија и ќе се сретне со претседателот Владимир Путин, што може...

Ердоган: Верувам дека Путин ќе го продолжи договорот за жито со...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган смета дека неговиот руски колега Владимир Путин сè...