таг: “Сѐ

Јулија Навална пред ЕП во Стразбур: Ќе направам сѐ за да...

0
Ќе направам сѐ за да го остварам сонот на Алексеј Навални за Русија на иднината, изјави денеска неговата сопруга Јулија пред европратениците во...

Тешка ситуација во Газа, болниците се на работ на колапс

0
Сѐ повеќе се намалуваат залихите на вода, храна и лекови во Газа. Болниците се на работ на колапс. Се очекува тие...

Поради високите температури зголемен број граѓани добиле труење од храна

0
Сѐ почести се случаите на граѓани кои побарале медицинска помош, поради консумирање на расипана храна. Лекарите апелираат – луѓето да внимаваат што...

Семејството го притиска Мбапе да потпише со Ал Хилал

0
Сагата со Килијан Мбапе никако да заврши, а по сѐ изгледа дека има и нови...

Ливерпул на „Сент Мери“ игра уште едно финале во Премиер лигата

0
Сѐ е тука јасно, барем кога се гледа од агол на фудбалерите и навивачите на Ливерпул.„Црвените” мора...

Столтенберг: НАТО нема да испрати војници во Украина

0
„За нас е неприфатливо што сѐ уште има американско нуклеарно оружје на територијата на голем број европски земји“, истакна рускиот министер...

Фаучи: Омикрон, сепак, може да ги оптовари болниците

0
Сѐ уште постои опасност од зголемен број на хоспитализации поради високата заразност на омикрон, иако...

Тајната на Роналдо за добриот изглед: Португалецот открил колку време се...

0
Документарниот филм “Сѐ или ништо: Јувентус” откри нови пикантерии од минатата сезона на Бјанконера, вклучувајќи ги и одредените навики на Кристијано Роналдо. Со...