fbpx

таг: Судот

Судот пресуди: Слон од зоолошката градина во Бронкс не е „личност“...

0
Судот во Њујорк одлучи дека слонот по име Хепи од зоолошката градина Бронкс, САД, „не е личност“, поради што нема „човечко право“ да...

Германец покажал среден прст кон радар, казнет со 5.000 евра

0
Судот во Пасау, Долна Баварија, Германија, казни еден возач со 5.000 евра затоа што покажал среден прст при снимање на радар поради пребрзо...

Џони Деп започнува нов живот, додека Амбер не знае кај се...

0
Судот во Вирџинија ја објави официјалната пресуда за случајот со Џони Деп и Амбер Херд, а пресудата беше донесена во корист на легендарниот...

Уште 4 години ЗАТВОР за екслидерката на Мјанмар

0
Судот во Мјанмар денеска ја осуди соборената лидерка Аунг Сан Су Ќи на уште четири...

Кулминација: Еден куп телевизии во регионот ќе го пренесуваат судењето на...

0
Долго исчекуваното појавување пред судот во австралиската сојузна држава Викторија на најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ќе се случи точно на полноќ по...

Нобеловката Аунг Сан Су Чи осудена на четири години затвор

0
Судот под контрола на воената хунта во Мјанмар денеска ја осуди поранешната лидерка Аунг Сан...

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

0
Судот во Версај го прогласи напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема за виновен за уценување на поранешниот фудбалер Матје Валбуена, пишува „Л’Екип“. ...

Се фалел дека живее луксузно, па полицијата му тропна на врата:...

0
Судот во Манчестер го осуди нарко босот Арам Шеибани, на 37 години затвор за криминален заговор за  дрога, затајување данок, перење пари и...

Заврши сагата за ембрионите: Софија Вергара повеќе не мора да се...

0
Судот во Лос Анџелес ја одби последната жалба од Ник Лоеб, во парницата против неговата поранешна свршеница Софија Вергара, а со која...

Раперот поради кого во Шпанија се одржуваат насилни протести , оди...

0
Судот во каталонскиот град Леида денеска ја потврди новата затворска казна на раперот Пабло Хасел од 21 месец за физичко заканување на сведок...