fbpx

таг: судија

Чакир става крај на судиската кариера

0
Легендарниот фудбалски судија Џунејт Чакир планира да стави крај на кариерата. Ова го соопшти претседателот на Турската...

Федерален судија во Флорида ја укина обврската за маски во авионите...

0
Федерален судија во Флорида ја укина обврската за носење маски во авионите и во јавниот...

Во Бразил изби скандал бидејќи никој од играчите не носеше број...

0
Државниот судија на Рио де Жанеиро, Рикардо Сајфер и даде на Бразилската фудбалска федерација 48 часа да објасни зошто ниту еден играч на...

УЕФА назначи судии за финалето на Лигата на шампионите и Лига...

0
Шпанскиот судија Антонио Мигел Матеу Лајоз ќе ја дели правдата на последниот натпревар од Лигата на шампионите...

Најсилниот судија на светот: Дресот „пука“ од бицепсот, играчите бегаат сами...

0
Да се ​​биде фудбалски судија воопшто не е лесно затоа што секоја погрешна одлука носи голем ризик...

ВИДЕО: Селски фудбал во Бугарија: Судија спасуваше жива глава, бегаше и...

0
Не е лесно да си судија, посебно не во оние пониските лиги каде што судијата може да...

Сопругата на мексиканскиот наркокартел Ел Чапо останува во притвор

0
Американски федерален судија денеска одлучи сопругата на водачот на мексиканскиот наркокартел, Хоакин Ел Чапо Гузман, да остане привремено во притвор, откако беше уапсена...

Контроверзниот судија се врати на работа и веднаш покажа црвен картон...

0
Контроверзниот англиски судија Мајк Дин денес покажа уште еден црвен картон во Премиер лигата. Дин...

Судија блокираше одлука на Бајден

0
Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...

Тениски судија доживеа срцев удар за време на карантинот во Мелбурн

0
Познатиот бразилски судија Карлос Бернардес доживеа срцев удар и е хоспотализиран во болница во Мелбурн.Според медиумите, Бернардес се чувствува добро и најверојатно...