fbpx

таг: Судир

Навивачите на Звезда и Партизан направија хаос во Белград: Погледнете како...

0
Поради брзата реакција на полицијата настана стампедо од навивачи, но полицијата успеа да уапси голем број насилни навивачи...

Столтенберг: Мора да превенираме конфликт НАТО- Русија

0
Иако и НАТО и Русија велат дека избегнуваат директен воен судир, на границите се распоредуваат дополнителни воени сили. САД неделава распореди...

Трагедија во Јута: Осум лица загинаа во верижен судир на 22...

0
Во верижен судир во кој учествувале 22 автомобили во Јута загинаа осум лица, а уште неколкумина се здобиле со повреди, јавија синоќа...

(ВИДЕО) Автомобил се судри со авион на автопат во САД

0
Судир на авион и автомобил на автопат се случил во близина на аеродромот Ливермор во американската држава...