fbpx

таг: судење

Ново судење на поранешниот француски претседател Саркози

0
Во Франција денеска почнува ново судење на поранешниот десничарски претседател Никола Саркози, овој пат за прекумерно трошење...

Денеска е крајниот рок Трамп да достави официјален одговор на импичментот

0
Подготовките за второто судење за импичмент на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, се подготвува оваа недела....

Ги предал таткото и чичкото – почна судењето на најмоќната италијанска...

0
Во Италија започна најголемото судење на мафија во кое се обвинети 350 припадници и соработници на кланот Ндрангета, за кој велат дека е...