fbpx

таг: Студентите

Ова важи за Македонците: Нови правила за оние кои сакаат да...

0
Студентите кои не се од земји на ЕУ, а сакаат да студираат во Словенија, мора да докажат дека имаат на располагање најмалку 5.000...

Протестираат студентите во Грција, синоќа фрлени летоци пред канцеларијата на министерката...

0
Студентите во Грција, и денеска, организираат протести во повеќе градови за да го изразат нивното незадоволство за промените во законот за високо образование,...