fbpx

таг: Струмички

Струмичкиот карневал ќе се одржи од 2 до 9 март

0
Годинашниов Интернационален струмички карневал ќе се одржува од 2 до 9 март, но во редуцирано издание и со строго почитување на здравствените протоколи...

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

0
Преподобен Теофил Струмички Блажениот Теофил се родил од побожни родители во близината на градот Тивериопол, денес Струмица, Македонија. Имал добра и кротка...