fbpx

таг: строго

УЕФА строго ја казни Унгарија за навреда на ЛГБТ популацијата

0
Европската фудбалска федерација (УЕФА) строго го казни Фудбалскиот сојуз на Унгарија за хомофобичните пораки што нивните навивачи ги истакнаа за време на Европското...