fbpx

таг: Стрејсенд

Славната Барбра Стрејсенд денес го прослави 79-от роденден

0
Легендарната музичка дива Барбра Стрејсенд, една од најпродаваните изведувачи на сите времиња, денес го прослави 79-от роденден. Родена е во...