fbpx

таг: стрелец

Утре ќе имаме ретка појава на небото: Под влијание ќе биде...

0
Полна месечина во Стрелец не очекува на 14 јуни. Ова ќе биде многу моќна и голема полна месечина и последна за овој период....

Јаховиќ постигна два гола за Гезтепе (ВИДЕО)

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Адис Јаховиќ повторно е стрелец за неговиот Гестепе во натпреварот против Газиантеп. Јаховиќ кој редовно покажува дека има капацитет...

УТРЕ ТОЧНО ВО 08:44 ЌЕ СЕ СЛУЧИ НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО! Доаѓа најмоќниот...

0
Младата месечина во Стрелец ќе биде утре во 08:44 часот, а бидејќи овој астролошки настан ќе се совпадне со претстојното затемнување на Сонцето...

Левандовски прогласен за стрелец на годината

0
Напаѓачот на Баерн Минхен Роберт Левандовски ја освои наградата „стрелец на годината“, награда која за прв пат ја доделува „Франс Фудбал“. -Секогаш...

Неделен хороскоп за 29. ноември до 6. декември 2021 година

0
Стрелец 23.11.-21.12. Љубов Ќе ви се присторува како љубовта да ви бега за милиметар. Тоа ќе ве нервира и натажува....

Руни: Многу играчи не трчаат назад во одбрана – и за...

0
Вејн Руни, најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, имаше коментар по повод дебаклот на Манчестер јунајтед против Ливерпул во Премиер лигата (0:5)....