fbpx

таг: стратешкиот

Русија тврди – го освоила цел Луганск

0
Русија тврди дека го освоила стратешкиот украински град Лисичанск и целиот регион на фронтот Луганск,...

Британија ќе истражува дали руските сили користеле хемиско оружје во Украина

0
Офанзивата на руската армија за окупација на стратешкиот град Мариупол можеби достигна побрутално ниво односно употреба на хемиско оружје. Шефицата на...