fbpx

таг: страници

Веб-страниците на украинските владини агенции повторно погодени од сајбер напади

0
Неколку интернет страници на украинската влада и веб-страниците на некои украински банки беа офлајн на...

Австралиската влада без трошка срам: „Ако Новак победи на суд, сепак...

0
Австралиската влада објави одговор на 13 страници на жалбата што Новак Ѓоковиќ ја поднесе до Федералниот и семеен суд во Мелбурн пред вечерашното...

За грозоморните злосторства кои ги направија: Се бара доживотен затвор за...

0
Обвинението на 322 страници е поднесено против Вељко Беливук и Марко Миљковиќ и уште 29 други членови на нивната криминална група, а доказите...