fbpx

таг: страв

Д-р Беќаровски: „Мајмунски“ обид за повторен страв кај населението

0
„Мајмунски“ обид за повторен страв кај населението. Вака д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија и Комисијата за заразни болести ги коментира последните...

Араухо надвор од животна опасност, ја минал ноќта во болница поради...

0
Стоперот на Барселона Роналд Араухо, синоќа предизвика страв и паника кај присутните на „Ноу Камп“ откако се...

Верувајте и на својата интуиција и бидете независни: Овие 5 работи...

0
Страв. Тоа ни го преокупира умот и не спречува да напредуваме. Стравот е главната причина зошто понекогаш одолговлекуваме и ја губиме самодовербата, бидејќи...

Војната влијае и на психичкото здравје

0
По две години страв и неизвесност околу пандемијата, војната е нешто што скоро никој не го посакуваше, па познавачите велат дека во овие...

Куман ги обвинува клупските лекари за слабата форма на Барса

0
Во страв од отказ, Роналд Куман искажа незадоволство од работата на медицинскиот персонал на Барселона, по што организирал состанок со докторите и физиотерапевтите,...