fbpx

таг: стравувањата

Скок на цените на нафтата на светскиот пазар по руското признавање...

0
Цените на нафтата на светскиот пазар „скокнаа“ поради стравувањата дека украинско-руската криза може да го наруши синџирот на снабдување со нафта...