fbpx

таг: стивнува

Здравството пред колапс: Болниците преоптоварени, 1684 хоспитализирани, околу 22.000 активни случаи...

0
Не стивнува третиот бран на пандемијата од коронавирусот. И вчера беше регистриран голем број на новозаразени и починати. Во претходното деноноќие забележани се...