fbpx

таг: стивнуваат

Решавањето на руско-украинскиот спор се префрла на ОБСЕ

0
Македонската дипломатија исправена пред нов предизвик – не стивнуваат тензиите меѓу Москва и Киев, а напорите за деескалација се префрлуваат кон...

Во новото интервју во кое принцот Хари повторно го нападна кралското...

0
Не стивнуваат реакциите во јавноста по новото интервју на принцот Хари со Опра Винфри како дел од серијата „The Me You Can’t...

Нејмар се пере за забавата, тој не е организатор и наместо...

0
Во Бразил не стивнуваат критиките на сметка на фудбалерот на ПСЖ поради новогодишната забава која се одржа во неговата вила. ...

Албанските демократи бараат од Владата јавно да презентира информации за морската...

0
Не стивнуваат реакциите во Албанија по веста дека Грција усвоила декрет за проширува на територијалните води за 12 милји во Јонско Море....