fbpx

таг: Стефановски

Иџе освои извонредно второ место во Франција: И по седум години...

0
Се возеа две трки, во неделата, а Стефановски го освои второто место на првата и третото на втората, но со собирањето на времињата...

ФОТO: Штета, Иџе не ја заврши втората трка во Имола

0
Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе не ја заврши попладневната втора трка на патеката Имола во Италија. Причина е скината гума на неговиот...

Моќна фотографија на „Летечкиот Македонец“ од патеката Имола, наскоро ново возбудување

0
Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски, или популарно Иџе, во 12:15 денеска ќе ја вози втората трка на патеката Имола во Италија. Вчера заврши...

ВИДЕО: Се јави летечкиот Македонец по инцидентот во Монца- Добро сум,...

0
Летечкиот Македонец, Игор Стефановски Иџе, не ја заврши денешната трка во ТЦР шампионатот во Монца. Вчера заврши...

Летечкиот Македонец четврти во Монца, на ТРЦ Италија

0
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски имаше денеска забележителен старт на новата сезона во првенството на ТЦР Италија, освојувајќи...