fbpx

таг: Стево

Пендаровски и Вучиќ од Давос ја поздравија одлуката на СПЦ за...

0
Претседателот Стево Пендаровски на Економскиот форум во Давос имал куса средба со неговиот српски колега Александар Вучиќ, на која ја поздравиле...

Пендаровски на средба со претставници на Унијата на Здруженија на медицински...

0
Претседателот Стево Пендаровски денеска прими претставници на Унијата на Здруженија на медицински сестри – ЗМСТАС. На средбата, која се реализира по повод...

Честитка од Пендаровски за реизборот на Макрон за претседател на Франција

0
Претседателот на државата Стево Пендаровски на својот фејсбук-профил ја честиташе победата на Емануел Макрон на...

Претседателот Пендаровски ги одликуваше Милица Стојанова, Милка Ефтимова и Стојна Вангелова...

0
Претседателот на државата, Стево Пендаровски, на денешната свечена церемонија на Филхармонија ги одликуваше Милица Стојанова, Милка Ефтимова и Стојна Вангелова со Орден за...

Пендаровски и Ковачевски им ја честитаа на фудбалерите победата над Италија

0
Претседателот и премиерот, Стево Пендаровски и Димитар Ковачевски ѝ ја честитаа победата на фудбалската репрезентација над Италија....

Претседателот Пендаровски ќе го отвори 61-то издание на Охридско лето

0
Претседателот Стево Пендаровски, вечерва – 12 јули 2021 година, понеделник, ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на 61-то издание на...

Сочувство од Пендаровски, Заев и Стефоска за смртта на актерката Сабина...

0
Претседателот Стево Пендаровски, премиерот Зоран Заев и министерката за култура Ирена Стефоска, преку социјалната мрежа „Фејсбук“, изразија жалење и сочуство за смртта на...

Претседателот Пендаровски се сретна со економските советници во Варшава, Анкара, Абу...

0
Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со Илија Псалтиров, Сузана Тунева, Бекри Ајдини и Абдилџемил Саити, економски...