fbpx

таг: статуа

Во Њујорк пронајдена статуа на индиска божица украдена во 1971 година

0
Статуа на индиската божица Парвати од 12 век, украдена во 1971 година од храм во индиската држава Тамил Наду, е пронајдена во Њујорк....

Статуа на Марадона на стадионот во Неапол

0
Статуа во природна големина на аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона ќе биде поставена на стадионот во Неапол, кој го носи неговото име,...

Навивачи на Барселона го слават Димитриевски, им го исполнил сонот на...

0
Фанови на Барселона бараат статуа за Димитриевски, тие се радуваат на неговиот одбранет пенал бидејќи тој даде голем придонес во отказот за Роналд...

Статуата на Христос Спасителот ја слави својата 90 -годишнина

0
Познатата статуа на Христос спасителот, што се издига над Рио де Жанеиро вчера ја одбележа својата 90-годишнина со миса, песна, самба и бразилски...

Гигантска статуа на Исус Христос, поголема од таа во Рио де...

0
Гигантска нова статуа на Исус Христос, која се гради во јужниот дел на Бразил, ќе се издигне уште повисоко од споменикот на Христос...